MOST JAGIEŁŁY 2019 - Stowarzyszenie "Nasz Czerwińsk nad Wisłą"

Przejdź do treści
MOST JAGIEŁŁY
"MOST JAGIEŁŁY - CZERWIŃSKIE SPOTKANIA Z HISTORIĄ I KULTURĄ ŚREDNIOWIECZA"
Stowarzyszenie Nasz Czerwińsk nad Wisłą i Grupa Pasjonatów Średniowiecza mają zaszczyt zaprosić na drugą edycję wydarzenia „MOST JAGIEŁŁY – Czerwińskie spotkania z historią i kulturą średniowiecza” w dniach 29-30.06.2019 r. do Czerwińska nad Wisłą.
Tworząc wydarzenie MOST JAGIEŁŁY, chcemy upamiętnić ważny moment w historii, jakim była budowa mostu łyżwowego na Wiśle – olbrzymiego sukcesu polskiej inżynierii wojskowej czasów średniowiecza. Przez ten most, na przełomie czerwca i lipca 1410 roku król Władysław Jagiełło przeprawił się wraz ze swoimi wojskami, połączył z wojskami litewskim i stworzył ogromną armię, która podążyła na pola Grunwaldu, gdzie w wielkiej bitwie dokonało się historyczne zwycięstwo Rzeczpospolitej Obojga Narodów nad Zakonem Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie.
Na naszym edukacyjnym pikniku historycznym zobaczycie średniowieczny obóz rycerski i jarmark dawnych rzemiosł, pokazowe walki rycerskie i zmagania łucznicze. Weźmiecie udział w średniowiecznym korowodzie oraz grach i zabawach plebejskich. Przekonacie się jak wojska polskie suchą nogą przekroczyły Wisłę.
Zachęcamy do śledzenia fanpage wydarzenia i strony Stowarzyszenia Nasz Czerwińsk nad Wisłą.
Zabierzemy Was w podróż do średniowiecznej rzeczywistości, zatem możecie spodziewać się dużo dobrej zabawy połączonej z nauką żywej historii – ZAPRASZAMY DO CZERWIŃSKA NAD WISŁĄ !!!!


Plac Batorego 11
500068007

naszczerwinsk@gmail.com

Stowarzyszenie "Nasz Czerwińsk nad Wisłą"
Wróć do spisu treści